23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Нерегистрирано Порше денеска е одземено од страна на полицијата во Тетово.

Нерегистрирано Порше денеска е одземено од страна на полицијата во Тетово.

Translate (Eng):[gtranslate]

Нерегистрирано Порше денеска е одземено од страна на полицијата во Тетово.

Станува збор за Порше во сопственост на 31 годишен жител на Џепчиште, а истото не било регистрирано повеќе од 6 односно 15 месеци.

Возилото е одземено околу 15 часот на автопатот Тетово-скопје.

РЕКЛАМА

По овој основ, инаку во Тетово досега се одземени околу 3о-тина возила.

- Реклами -