-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаИ после зошто не има на швајцарските медиуми: Рачно фрлање на сол...

И после зошто не има на швајцарските медиуми: Рачно фрлање на сол и песок во Ѓорче.

Иновација во скопската населба Ѓорче Петров. Градоначалникот на оваа општина Александар Наумоски активирал дежурна екипа рачно да фрла сол на улиците, односно пред мостот пред „Даме Груев“.

Технологија никој не спомнува. Погледнете што се случуваше во Ѓорче Петров.May be an image of road и текст кој вели „Aleksandar Naumoski 4h.6 активирана e дежурна екипа koja ja контролира ситуацијата co снегот на мостот пред даме груев. рачно ce расфрла сол на коловозот и тротоарите. будно ja следиме состобата и по потреба ke реагираме онаму каде снегот би можел да го закочи сообракајот.“

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...