31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Тука сум, сите патишта се проодни-Заменик-директорот на „Македонија пат“, Самка Ибраимоски

Тука сум, сите патишта се проодни-Заменик-директорот на „Македонија пат“, Самка Ибраимоски

Translate (Eng):[gtranslate]

Гледам дека сите прашувате каде сум тука сум работам и во ова време со пунктовите на МКпат, низ Републиката, се чисти и цела механизација е на терен, сите патишта се проодни, напиша на својот ФБ профил Заменик-директорот на Македонија пат, Самка Ибраимоски.

Ибраимоски се најде за прозван откако на социјалните мрежи се проширија фотографии од автопатите кои се претворени во лизгалници и затрупани со снег.

РЕКЛАМА

- Реклами -