31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Балканот во тага и неверување: Скопјани му оддадоа почит на Балашевиќ пред...

Балканот во тага и неверување: Скопјани му оддадоа почит на Балашевиќ пред Универзалната сала

Translate (Eng):[gtranslate]

На платото пред Универзалната сала во Скопје вечерва се собраа неколку стотици граѓани за му оддаваат почит на пејачот и кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, кој почина вчера во Нови Сад на 67-годишна возраст.

На настанот насловен „Скопје за Балашевиќ“ на голем видео бим се редаа фотографии на Балашевиќ, додека во исто време во позадина се слушаа неговите најголеми хитови.

Присутните обожаватели на „панонскиот морнар“ од сите генерации оставаа цвеќе, играчки и палеа свеќи, споделувајќи спомени за Балашевиќ.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -