23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, од вечерва е во куќен притвор

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, од вечерва е во куќен притвор

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, од вечерва е во куќен притвор, неофицијално дознава Фокус, од доброупатени извори.

Како што дознава Фокус, досегашните мерки на претпазливост му се сменети со куќен притвор, по барање на обвинителството за случајот Таргет и Тврдина.

Фокус побара и очекува официјална информација од Кривичниот суд.

РЕКЛАМА
- Реклами -