29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Преку ред се вакцинирал и информатичар од „8 Септември “ , не...

Преку ред се вакцинирал и информатичар од „8 Септември “ , не сака да го коментира вакцинирањето

Translate (Eng):[gtranslate]

Вработен во секторот за информатичка технологија во „8 Септември“ се вакцинирал преку ред ред, дознава „А1он“. Иако не е во првата група здравствени работници кои се најизложени на коронавирусот и треба да ја примат вакцинатата меѓу првите според Националниот план за ковид имунизација, тој им го зел редот на вработените во Ковид-центарот и во четвртокот ја примил вакцината.

РЕКЛАМА
- Реклами -