11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаПреку ред се вакцинирал и информатичар од „8 Септември “ , не...

Преку ред се вакцинирал и информатичар од „8 Септември “ , не сака да го коментира вакцинирањето

Вработен во секторот за информатичка технологија во „8 Септември“ се вакцинирал преку ред ред, дознава „А1он“. Иако не е во првата група здравствени работници кои се најизложени на коронавирусот и треба да ја примат вакцинатата меѓу првите според Националниот план за ковид имунизација, тој им го зел редот на вработените во Ковид-центарот и во четвртокот ја примил вакцината.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...