31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Угостителите ги поставија свадбарските маси пред влада, прв гостин на масата министерот...

Угостителите ги поставија свадбарските маси пред влада, прв гостин на масата министерот Фатмир.

Translate (Eng):[gtranslate]

Угостителите кои организираат свадбени свечености денеска излегоа на протест пред владата. Таму поставија астали и бина со свадбен декор и го пречекаа министерот Фатмир Битиќи за да му објаснат за нивните загуби во периодот кога се забранети свадбите и како да се реши овој проблем.

фото видео слободен печат

РЕКЛАМА
- Реклами -