28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Зaпалeн автомобилот на македонскиот конзулат вo Грција

Зaпалeн автомобилот на македонскиот конзулат вo Грција

Translate (Eng):[gtranslate]

Грчката полиција истражува подметнување пожар на автомобил на конзулатот на Република Македонија, кој бил паркиран во центарот на Солун, јави АНА-МПА.

Според информациите, сторителите го преплавиле автомобилот со запалива материја и го запалиле. Причинета е материјална штета на задниот дел од автомобилот.

Инцидентот се случил околу 5.30 часот наутро.

РЕКЛАМА

infomaks

- Реклами -