18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Двaјца повpeдени полицajци: Изнесени на paце откако дeмонcтpaнтите yдpија по полициjaта

Двaјца повpeдени полицajци: Изнесени на paце откако дeмонcтpaнтите yдpија по полициjaта

Translate (Eng):[gtranslate]

Организаторите по испорачаните барања го прогласија протестот за „Монструм“ за завршен.

Дел од учесниците во протестот одбиват да се повлечат и фрлаат со различни предмети кон полицискиот кордон. Поединци од протестот се обидуваа да предизвикаат инциденти.

 

РЕКЛАМА

Учесниците во протестот се на дистанца од стотина метри од полицискиот кордон и се наоѓаат на локацијата на Бит Пазар.

Пред малку демонстрантите се обидоа на сила да го пробијат кoрдонот, а во нападот настрадаа двајца полицајци.

Како што се гледа од фотографиите на Инфомакс еден од полицајците беше на раце изнесен од кордонот откако се стекна со повреди во налетот на демонстрантите.

- Реклами -