27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Дејан Трајковски: Денес ја примив вакцината во Врање, ова било повозбудливо дури...

Дејан Трајковски: Денес ја примив вакцината во Врање, ова било повозбудливо дури и од казино..

Translate (Eng):[gtranslate]

Дејан Трајковски, професорот по теоретска механика на битолскиот универзитет „Свети Климент Охридски“, на пошироката јавност и стана познат по своите чести пресметки и анализа за ширењето и последиците од Ковид-19.

Битолчанецот денес се вакцинираше во соседна Србија, поточно во Врање со оглед на тоа што има српска лична карта.

Ова било повозбудливо од казино. Што ли ќе добијам? О, каква неизвесност… Yes! Astra Zeneca Covishield! The leader in vaccine efficacy! – напиша Трајковски на својот профил на фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -