15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаДејан Трајковски: Денес ја примив вакцината во Врање, ова било повозбудливо дури...

Дејан Трајковски: Денес ја примив вакцината во Врање, ова било повозбудливо дури и од казино..

Дејан Трајковски, професорот по теоретска механика на битолскиот универзитет „Свети Климент Охридски“, на пошироката јавност и стана познат по своите чести пресметки и анализа за ширењето и последиците од Ковид-19.

Битолчанецот денес се вакцинираше во соседна Србија, поточно во Врање со оглед на тоа што има српска лична карта.

Ова било повозбудливо од казино. Што ли ќе добијам? О, каква неизвесност… Yes! Astra Zeneca Covishield! The leader in vaccine efficacy! – напиша Трајковски на својот профил на фејсбук.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...