2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонија''Изгубен Германец''-Заминал во поголем град не можел три дена автомобилот да си...

”Изгубен Германец”-Заминал во поголем град не можел три дена автомобилот да си го пронајде…

Германец од мало гратче лоцирано покрај холандската граница, кога отишол во поголем град толку се збунил и изгубил што три недели не можел да најде каде го паркирал својот автомобил.

62-годишниот човек го паркирал своето возило во катната гаража во Оснабрук, град со 165.000 жители, на почетокот на февруари и отишол на состанок.

„Јас дури и не знам колку пати сме биле во Оснабрук и сме го барале автомобилот“, изјавила вчера неговата ќерка.

Тој немал билет за паркирање со име на паркингот, бидејќи рампата била отворена затоа што издавачот на картички не работел, тврди неговата ќерка.

Нејзиниот татко дошол од малиот град Бентхајм во Долна Саксонија во Оснабрук на 3 февруари. Кога влегол во градот барал паркинг во близина на центарот, паркирал во гаражата и подоцна не можел да се сети каде се наоѓа местото.

Три недели таткото и ќерката претресувале многу гаражи во Оснабрук, каде што само 15 имало во центарот.

На крајот тие контактирале со медиумите и некој Германец се јавил дека тој го нашол нивното возило.

Автомобилот бил паркиран во хотелската гаража во центарот на градот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...