28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Новинарот Драган Ристов ја загуби битката со коронавирусот.

Новинарот Драган Ристов ја загуби битката со коронавирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинарот Драган Ристов ја загуби битката со коронавирусот.

Тој беше хоспитализиран на Клиниката „Жан Митрев“ и за неговото лекување се собираа финансиски средства.

Ристов почина на 47-годишна возраст поради сериозни компликации од коронавирусот.

РЕКЛАМА

Тој беше татко на две деца и дологогодишен новинар, сликар и советник за односи со јавност во општина Штип.

На македонската јавност ѝ е познат по тоа што секоја година беше одговорен и за прес-конференциите на Фестивалот за забавна музика „Макфест“.

- Реклами -