23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Свет Споделувале експлицитни снимки од жени на Телеграм: во одмаздничка група членувале 36.000...

Споделувале експлицитни снимки од жени на Телеграм: во одмаздничка група членувале 36.000 мажи од Балканот

Translate (Eng):[gtranslate]

Група во која членувале 36.000 мажи од Балканот се појавила на апликацијата Телеграм,а во која мажи споделувале експлицитни фотографии, снимки, но и адреси на жени од овие простори. Очигледно е, како што пренесува српскиот портал Нова, дека станува збор за одмаздничка порнографија.

Групата сега е избришана, но функционирала така што членовите пишувале од каде се, па чекале некој од останатите членови на групата да им испратат фотографии, контакти па дури и адреси на девојките од тоа место.

До сознанија за постоењето на таа група дошла инстаграм страницата „Критички“ на која ѝ се јавила загрижена жена, со сомнеж дека во групата се споделуваат и фотографии и снимки на малолетнички, како и дека со откривањето на идентитетот и местото на живеење бројни жени се доведуваат во опасност.

РЕКЛАМА

- Реклами -