24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Се појави и втор дел од тепачката во Охрид. (Видео)

Се појави и втор дел од тепачката во Охрид. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Во непосредна близна наспроти Автобуската Станица во Охрид се случила вербална расправија која подоцна прераснала и во тепачка на двајца повозрасни особи кои биле во алкохолизирана состојба. На интернет протече видео кое ги вознемири не само Охриѓани туку и останатите корисници на социјалните мрежи, на никој не му е јасно како некој си дозволил да снима со мобилен телефон додека се тепаат повозрасни особи, а останатите наместо да ги разделат ги силат и се смеат, освен еден.

Вчерашното видео е повлечено од Фејзбук но денес се појави и втор дел од тепачката, Но дали за ова ќе реагира МВР  и дали ќе има казна согласно законот преостанува да видиме…

РЕКЛАМА
- Реклами -