4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаГолема акција на БЈБ во Велешта, уапсени браќата Бојку, едниот за затвор...

Голема акција на БЈБ во Велешта, уапсени браќата Бојку, едниот за затвор во траење од 21 година, другиот за оружје..

Вечерва големо апсење спроведува БЈБ при МВР под водство на директорот Сашо Тасески на патот Струга-Дебар, пред влезот во село Велешта. Полицијата продолжува со акцијата за ставање на криминалците зад решетки. Во акција на Отсекот за потраги и специјалците „Тигри“, уапсени се двајца браќа од семејството Бојку, Ербен и Бесник. Ербан се барал за издржување затворска казна од 21 година, а Бесник поради поседување оружје.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...