17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Голема акција на БЈБ во Велешта, уапсени браќата Бојку, едниот за затвор...

Голема акција на БЈБ во Велешта, уапсени браќата Бојку, едниот за затвор во траење од 21 година, другиот за оружје..

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва големо апсење спроведува БЈБ при МВР под водство на директорот Сашо Тасески на патот Струга-Дебар, пред влезот во село Велешта. Полицијата продолжува со акцијата за ставање на криминалците зад решетки. Во акција на Отсекот за потраги и специјалците „Тигри“, уапсени се двајца браќа од семејството Бојку, Ербен и Бесник. Ербан се барал за издржување затворска казна од 21 година, а Бесник поради поседување оружје.

РЕКЛАМА
- Реклами -