4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаПосле разрешувањето на Асани, Арслани ќе биде новиот директор на Струшката болница.

После разрешувањето на Асани, Арслани ќе биде новиот директор на Струшката болница.

Поранешниот заменик министер за здравство, Арменд Арслани, е новиот директор на струшката Општа болница. На оваа функциоја Арслани доаѓа на местото на Мухамед Асани кој пред два дена беше разрешен.

Информација денеска ја потврди министерот за здравство д-р Венко Филипче на прес-конференција со новинарите.

Асани беше разрешен после случајот со родилката Јилдиз Веапоска.

Новоназначениот директор ,Арменд Арслани, е доктор по општа медицина и специјализант по урологија и уролошка хирургија.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...