2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаСветПретседателот Бајден се струполи по скали, не еднаш- туку три пати (ВИДЕО)

Претседателот Бајден се струполи по скали, не еднаш- туку три пати (ВИДЕО)

Џо Бајден, претседателот на САД, повторно доживеал непријатност пред очите на јавноста.

Влегувајќи во претседателскиот авион, со кој требало да отпатува во американската држава Џорџија, Бајден се сопнал и паднал – и тоа три пати.

Бајден тргнал на пат кон Атланта за да се состане со претставниците на азиското малцинство по масовното пукање кое се случило на почетокот на седмицата во овој американски град.

Меѓутоа, при влегувањето во авионот, му се случила незгода.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...