25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Uncategorized @mk Венко Филипче: Зоран Заев е нашиот сон, со овој човек нашите соништа...

Венко Филипче: Зоран Заев е нашиот сон, со овој човек нашите соништа се претворија во јаве..

Translate (Eng):[gtranslate]

Зоран Заев е промената во општеството која генерации граѓани ја чекаа за да ги исполнат соништата на своите деца. СДСМ продлжува сигурно напред со човекот кој донесе големи промени и храбри одлуки за иднината на земјата. Тој ја обединува партијата, но и граѓаните на целата држава и затоа е вистинскиот избор за лидер на СДСМ. Му посакувам успешен мандат.

Напиша на Фејзбук министерот за здравство Венко Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -