31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија „Собир за слобода“ за поддршка на уставобранителите на Македонија. (Во живо)

„Собир за слобода“ за поддршка на уставобранителите на Македонија. (Во живо)

Translate (Eng):[gtranslate]

Патриотскиот Институт и УМС на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржува протестен собир под мотото „Собир за слобода“.

Протестот почна во 12:00 часот во близина на објектот на КПУ Казнено-поправен дом во Штип.

РЕКЛАМА
- Реклами -