28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЕстрадаДали фолкерката Стојне Николова ќе стане Охридска снаа, по примерот на нејзини...

Дали фолкерката Стојне Николова ќе стане Охридска снаа, по примерот на нејзини колешки?

Како што е добро познато, речиси половина фолк естрада се омажи во Охрид.
Почнувајки од Елена Велевска, која во меѓувреме и се разведе, па Анета Наковска, Татијана Стефановска, Јованка Житарова.

Се поставува прашање дали е следна Стојне Николова за која наши извори велат дека се почесто Стојне се наоѓа во Охрид.

Дури Стојне ја испеа песната “Ој ти момче Охриѓанче” во музичкото шоу “ИмаТ немаТ”. Останува на ова прашање да одговори самата Стојне, до тогаш уживајте во прекрасната изведба на оваа песна.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...