25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Естрада Дали фолкерката Стојне Николова ќе стане Охридска снаа, по примерот на нејзини...

Дали фолкерката Стојне Николова ќе стане Охридска снаа, по примерот на нејзини колешки?

Translate (Eng):[gtranslate]

Како што е добро познато, речиси половина фолк естрада се омажи во Охрид.
Почнувајки од Елена Велевска, која во меѓувреме и се разведе, па Анета Наковска, Татијана Стефановска, Јованка Житарова.

Се поставува прашање дали е следна Стојне Николова за која наши извори велат дека се почесто Стојне се наоѓа во Охрид.

Дури Стојне ја испеа песната “Ој ти момче Охриѓанче” во музичкото шоу “ИмаТ немаТ”. Останува на ова прашање да одговори самата Стојне, до тогаш уживајте во прекрасната изведба на оваа песна.

РЕКЛАМА
- Реклами -