2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаДиректорот на Охридската болница и Венко Филипче со различни бројки на заболени...

Директорот на Охридската болница и Венко Филипче со различни бројки на заболени денес !!!!

Министерот за здравство Венко Филипче на својата фб страна објави дека во Охрид последбите 24 часа се регистрираби 35 нови случаи на Ковид-19.

Фото од објавата на Венко Филипче

Додекa пак ЈЗУ Општа Болница Охрид кој директор е Горан Балев , објавија дека во Охрид за едно деноноќие новозаболени се 94 лица .

Фото од објавата на Болницата .

Кои Резултати се точни !?

Резултатите што ги објавуват Министерот Венко Филипче или тие што ги објавуват директорот на Болницата Охрид Горан Балев ?

Веќе подолг период се ниша и фотељата на директорот на Охридската болница кој се најде во скандали и полициски билтен , дали ова е уште една “мала грешка” останува да видиме .

ohridvest

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...