23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Директорот на Охридската болница и Венко Филипче со различни бројки на заболени...

Директорот на Охридската болница и Венко Филипче со различни бројки на заболени денес !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство Венко Филипче на својата фб страна објави дека во Охрид последбите 24 часа се регистрираби 35 нови случаи на Ковид-19.

Фото од објавата на Венко Филипче

Додекa пак ЈЗУ Општа Болница Охрид кој директор е Горан Балев , објавија дека во Охрид за едно деноноќие новозаболени се 94 лица .

РЕКЛАМА

Фото од објавата на Болницата .

Кои Резултати се точни !?

Резултатите што ги објавуват Министерот Венко Филипче или тие што ги објавуват директорот на Болницата Охрид Горан Балев ?

Веќе подолг период се ниша и фотељата на директорот на Охридската болница кој се најде во скандали и полициски билтен , дали ова е уште една “мала грешка” останува да видиме .

ohridvest

- Реклами -