13.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Пасторот на Евангелската црква Филип: Србија им одржа лекција на нашиве, за...

Пасторот на Евангелската црква Филип: Србија им одржа лекција на нашиве, за скапани 54 возила дадовме 210 милиони долари

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска преку фејсбук се огласи и Филип Иванов, каде во својот статус пишува дека Србија моментално им држи лекции по дипломатија на нашиве политиkaнти, а на светот лекција по хуманост му држи. Исто така Иванов во својот статус пишува и за тоа дека дадовме 210 милиони долари за 54 скапани возила. Иванов завршува со Библиски стих: Пријателот љуби во секое време, а во неволја станува и брат. Во продолжение интегрално неговиот статус:

РЕКЛАМА
- Реклами -