11.1 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаАктерот Владо Дојчиноски: Седете дома нека не ве чешат газот, ќе закачите...

Актерот Владо Дојчиноски: Седете дома нека не ве чешат газот, ќе закачите нешто па не ќе можиме да ви го откачиме…

Актерот Владо Дојчиноски е препознатлив лик од Македонските народни приказни. Тој има 34 години, а од 2006 година е на актерската сцена.

За себе вели дека е човек што ја обожава Македонија, македонската песна и фолклор. Ги цени семејните вредности заедно со својата сопруга…

Порачува секој ден да го започнете со мислата да направите нешто убаво за другите и да ги израдувате.

Во слободно време обожава да оди во природа, без разлика дали тоа е покрај река, езеро или на планина. Особено го исполнува риболовот. Владо уште во 2020 година сними интересно видео клипче во врска за новонастанатата ситуација во врска со пандемијата кое за жал уште долго ќе трае, тој ни препорачува да седиме дома и да не акаме ваму таму, за да не го закачиме овој вирус.

Во продолжение погледнете го видеото:

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...