7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Актерот Владо Дојчиноски: Седете дома нека не ве чешат газот, ќе закачите...

Актерот Владо Дојчиноски: Седете дома нека не ве чешат газот, ќе закачите нешто па не ќе можиме да ви го откачиме…

Translate (Eng):[gtranslate]

Актерот Владо Дојчиноски е препознатлив лик од Македонските народни приказни. Тој има 34 години, а од 2006 година е на актерската сцена.

За себе вели дека е човек што ја обожава Македонија, македонската песна и фолклор. Ги цени семејните вредности заедно со својата сопруга…

Порачува секој ден да го започнете со мислата да направите нешто убаво за другите и да ги израдувате.

РЕКЛАМА

Во слободно време обожава да оди во природа, без разлика дали тоа е покрај река, езеро или на планина. Особено го исполнува риболовот. Владо уште во 2020 година сними интересно видео клипче во врска за новонастанатата ситуација во врска со пандемијата кое за жал уште долго ќе трае, тој ни препорачува да седиме дома и да не акаме ваму таму, за да не го закачиме овој вирус.

Во продолжение погледнете го видеото:

- Реклами -