17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Во Арачиново каменувано полициско возило

Во Арачиново каменувано полициско возило

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во 22.55 часот во село Арачиново, додека полициски службеници вршеле обиколка со службено возило „шкода јети”, едно лице со камен го оштетило возилото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -