27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Забава Бугарски медиуми: ''Koвид-19 потекнува од Пpилеп'' (Фото)

Бугарски медиуми: ”Koвид-19 потекнува од Пpилеп” (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Но да не дојде до забуна, Прилеп на Бугарски значи Лилјак.

СЗО вчера конечно потврди дека новиот кopoнавиpyc потекнува од лилјак и со тоа стави крај на информациите дека виpycoт е излезен од лабopaтopија. Светот е поделен после оваа информација, па огромен дел од популацијата тоа го земаат со резерва.

РЕКЛАМА

Интересно е како звучи информацијата дека виpycoт потекнува од лилјак на бугарски.

За тие што не знаат на бугарски лилјак е прилеп, па насловите на националните телевизии изгледаат како на фотографијата погоре.

- Реклами -