-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаЗабаваБугарски медиуми: ''Koвид-19 потекнува од Пpилеп'' (Фото)

Бугарски медиуми: ”Koвид-19 потекнува од Пpилеп” (Фото)

Но да не дојде до забуна, Прилеп на Бугарски значи Лилјак.

СЗО вчера конечно потврди дека новиот кopoнавиpyc потекнува од лилјак и со тоа стави крај на информациите дека виpycoт е излезен од лабopaтopија. Светот е поделен после оваа информација, па огромен дел од популацијата тоа го земаат со резерва.

Интересно е како звучи информацијата дека виpycoт потекнува од лилјак на бугарски.

За тие што не знаат на бугарски лилјак е прилеп, па насловите на националните телевизии изгледаат како на фотографијата погоре.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Денес го празнуваме Свети Климент Охридски

Денес Македонската православна црква го празнува споменот на својот патрон Свети Климент Охридски – Чудотворец, најпознатиот меѓу повеќето ученици на Светите браќа Кирил и...

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...