13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Свет Запленети над 200.000 евра, кои биле наменети за купување изборни гласови.

Запленети над 200.000 евра, кои биле наменети за купување изборни гласови.

Translate (Eng):[gtranslate]

Над 200 000 евра бара бугарското обвинителството да бидат конфискувани или блокирани на сметки бидејки биле наменети за купување гласови на изборите во недела.

РЕКЛАМА
- Реклами -