25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Мицкоски: Јас и Заев одлучивме да се одложи пописот за да спасиме...

Мицкоски: Јас и Заев одлучивме да се одложи пописот за да спасиме што повеќе човечки животи во Македонија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Ден пред разговорот со Метју Палмер, го повикав Зоран Заев на лидерска средба, имајќи ја во предвид ситуацијата во државата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ТВ 21.

-Јас со Палмер се слушнав наредниот ден петок и разговаравме за повеќе теми, кои што се актуелни во земјата, како ковид-пандемијата, законот за државјанство, пописот, односите со Бугарија – потенцира Мицкоски.

– Advertisements –

РЕКЛАМА

Тој додаде дека на лидерската средба со премиерот Зоран Заев двајцата одлучиле да го одложат пописот за да спасат што повеќе човечки животи.

-Успеавме на момент да влееме доверба кога политичарите можат да бидат надвор од нивната матрица – посочи Мицкоски.

- Реклами -