15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаСпасовски: Немаше потреба да одат Србија по вакцина, да почекаа една недела...

Спасовски: Немаше потреба да одат Србија по вакцина, да почекаа една недела ние ќе ги вакциниравме тука..

Во денешното гостување во радиото Канал 77, одговарајќи на новинарското прашање како претставник од власта, за тоа “дали му е непријатно или срамота што се случуваше со тие гужви, кога државата не може да ви обезбеди нешто, тогаш тоа си го барате во друга држава, на тој начин го уривате идентитетот на една држава“, Спасовски одговори:

„Тоа е право на личен на граѓаните. Сега почна вакцинацијата и кај нас и јас не знам после година дена справување со корона кризата, после година дена со спроведување на сите мерки, дека било кој од нас не можел да почека една недела за да биде вакцинирани овде, а да започне вакцинацијата“-рече Спасовски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...