23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Каракачанов победи во Македонија но изгуби во Бугарија.

Каракачанов победи во Македонија но изгуби во Бугарија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Според гласовите на бугарските државјани кои живеат во Македонија, победник на парламентарните избори во Бугарија кои се одржаа вчера, е Красимир Каракачанов.

Од 510 граѓани кои гласале, 216 ја дале поддршката за ВМРО-БНД.

Партијата на премиерот Бојко Борисов, ГЕРБ, добила 110 гласа.

РЕКЛАМА
- Реклами -