25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Ве поздрави македонската муза oд Струмица: Јас сум Клеопатра а мојот сопруг...

Ве поздрави македонската муза oд Струмица: Јас сум Клеопатра а мојот сопруг е Исус, и никогаш нема да земеме некој сиромашен и невработен со нас, за да го шетаме !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако со нејзиниот животен партнер Константин Плевнеш (син на драмскиот писател и дипломат Јордан Плевнеш) лани гостуваше во ТВ-шоуто „Живот со стил“, јавноста не престана да зборува за Марија Пијанманов.

Марија е родена Струмичанка. Еден период работела како новинарка во весникот „Нова Македонија“, во една фаза била и манекенка, а сакала да стане докторка. Нејзиниот покоен татко (дописник на МРТ) имаше француско име, Жан Пијанманов, па како што самата кажа некако и судбински животот ја однел во Париз.

А во Градот на светлината живее филмски. На висока нога. Има личен шофер, се движи во елитни кругови, не пати по брендови, но во својот плакар има завидна колекција од луксузни парчиња.

РЕКЛАМА

Македонската муза додека беше уклучена на лајв од нејзиниот профил доби коментар дали би зеле некој од сиромашен од Македонија да го прошетаат при што се јави и нејзиниот сопруг. Марија одговори дека таа и нејзиниот сопруг се македонските Исус и Клеопатра и тоа не би го направиле никогаш.

- Реклами -