2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаВе поздрави македонската муза oд Струмица: Јас сум Клеопатра а мојот сопруг...

Ве поздрави македонската муза oд Струмица: Јас сум Клеопатра а мојот сопруг е Исус, и никогаш нема да земеме некој сиромашен и невработен со нас, за да го шетаме !!!

Откако со нејзиниот животен партнер Константин Плевнеш (син на драмскиот писател и дипломат Јордан Плевнеш) лани гостуваше во ТВ-шоуто „Живот со стил“, јавноста не престана да зборува за Марија Пијанманов.

Марија е родена Струмичанка. Еден период работела како новинарка во весникот „Нова Македонија“, во една фаза била и манекенка, а сакала да стане докторка. Нејзиниот покоен татко (дописник на МРТ) имаше француско име, Жан Пијанманов, па како што самата кажа некако и судбински животот ја однел во Париз.

А во Градот на светлината живее филмски. На висока нога. Има личен шофер, се движи во елитни кругови, не пати по брендови, но во својот плакар има завидна колекција од луксузни парчиња.

Македонската муза додека беше уклучена на лајв од нејзиниот профил доби коментар дали би зеле некој од сиромашен од Македонија да го прошетаат при што се јави и нејзиниот сопруг. Марија одговори дека таа и нејзиниот сопруг се македонските Исус и Клеопатра и тоа не би го направиле никогаш.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...