27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Забава Гастоз: Вие Македонците сте незгодни, не само што јадев ќотек и белег...

Гастоз: Вие Македонците сте незгодни, не само што јадев ќотек и белег ми оставивте над усната, но јас сеуште ве сакам.

Translate (Eng):[gtranslate]

Најубаво се чувствувам кога сум дома, кога спијам, вели Гастоз кого јавноста прво го запозна како јутјубер. Откако покажа кој е и што е, стана дел од реалните шоуа во соседството, за по некое време да влезе и во светот на музиката каде прилично добро се снаоѓа.

Додуша не му оди баш со фановите, особено македонските, ама вели тоа не му е проблем да ја сака Македонија. Признава тоа што кај нас јадел ќотек и до крајот на животот ќе носи белег над усната го сфатил само како опомена од некој од горе.

– Тоа се случи спонтано и еве си носам спомен од македонско девојче ха, ха, ха… Типот што ме тепаше ме опамети, и фала му… Сега што е на устата малку ме нервира, ама тоа е, некој ми прати некој поздрав од горе брате, вели Гастоз и додава: – Се се случи на 1 јануари денот на раѓање на мојата мајка, па се повеќе верувам дека тоа е некоја порака малку да се смирам. Верувај ми се смирив, сега е добро. Не сум мирен целосно, но малку повеќе размислувам. Може и научив нешто од тоа. Се случи, не можам да го вратам времето. Ама мене Македонија ми е супер, па тоа е само една работа, што се не имало…

РЕКЛАМА

А што друго откри седнат на Жешкото столче дека му се случувало додека бил кај нас погледнете во продолжение:

- Реклами -