11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаСтојанче Ангелов се изнервира: Пандемијата ме спречува да работам, но дајте ми...

Стојанче Ангелов се изнервира: Пандемијата ме спречува да работам, но дајте ми неколку месеци да го средам ЦУК, ако не успеам ќе се повлечам.

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов во интервју за Слободен печат изјави дека ќе се повлече од функцијата доколку во наредните шест месеци не успее да го среди ЦУК.

„Јас сум таму четири месеци и ја простудирав работата на ЦУК и целиот систем е организирана дезорганизација. Не може толку да се утнати работите таму. Јас имам одврзани раце за да формирам работна група со професори и луѓе од ЦУК и Дирекцијата за заштита и спасување и да понудам решенија. Пандемијата навистина не успори. Во ЦУК имавме клучни луѓе болни од Ковид, болеста не успорува, но оптимист сум дека во наредните шест месеци ќе ги имаме контурите и доколку не успеам да го средам Центарот, самиот ќе се повлечам“, изјави Стојанче Ангелов.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...