26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Сите репрезентации по дресови, нашата по маички во албумот на „Панини“

Сите репрезентации по дресови, нашата по маички во албумот на „Панини“

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Македонија веќе започна еуфоријата за собирање на сликички од албумот Панини. За ова Европско првенство еуфоријата е уште поголема ако се знае дека на него учествува и нашата репрезентација.

Но, оние што го собираат албумот забелжаа дека играчите од сите репрезентации се во стандардните дресови, додека Пандев, Елмас, Барди, Алиоски се во обични „Jako“ маички за тренинг.

РЕКЛАМА
- Реклами -