17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Д-р Бојан Трајковски: 95 годишна бабичка слатко ме насмеа, Ех бе синко...

Д-р Бојан Трајковски: 95 годишна бабичка слатко ме насмеа, Ех бе синко мене Германците и Бугарите не ме плашеа и ништо не можеа да ми направат, не па коронава, јас имам уште многу за живеење…

Translate (Eng):[gtranslate]

Социјалните мрежи повеќе од една година се исполнети со лоши вести кои влијаат негативно на сите нас. Секој ден и постојано во текот на денот читаме вести и информација за заболени и починати, но за среќа има по некоја вест која ќе внесе позитивна енергија и храброст во ова темно секојдневие.

Доктор Бојан Трајковски е дел од ПЗУ Вера Медика и тој преку својата работа, во рамки на домашната посета, секојднеевно помага на луѓето кои се бораат со корона вирусот. Впечатоците од својата работа ги споделува на фејсбук и тоа најчесто се совети и апели за заштита на здравјето. Но, денес фејсбукот статусот е посветен на 95 годишна пациентка, која поминала многу во животот и многу храбро се соочува и со овој предизвик.

Фејсбук статусот на доктор Бојан Трајковски го пренесуваме во целост:

РЕКЛАМА

 

- Реклами -