25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Полицијата го приведе Драги Рашковски

Полицијата го приведе Драги Рашковски

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицијата денеска изутрина го привела доскорешниот секретар во премиерскиот кабинет и екс генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, откако Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција донело наредба за истрага во случајот со набавката на софтверот за сообраќајни прекршоци што не го користи ниедна институција, објавува „360 степени“.

Приведен е и сопственикот и управител на фирмата што ја доби спорната набавка „Инвока гроуп“, Даниел Станчев.

Се очекува Рашковски и Станчев да бидат изведен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд – Скопје.

РЕКЛАМА
- Реклами -