13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Баже од Кавадарци: Едниот бубрег го добив од мојата мајка, а другиот...

Баже од Кавадарци: Едниот бубрег го добив од мојата мајка, а другиот од Верче Белчовска.

Translate (Eng):[gtranslate]

Семејството Сапунџиеви од Кавадарци вечерва се заблагодари за донираниот
бубрег за нивниот 28-годишен син Блаже. Мајката Форка рече дека сочувствуваат
со семејството на младата девојка Верица Белчовска, која загина во сообраќајна несреќа, но изрази благодарност за хуманиот гест да ги подарат органите кои некому многу му значат.

Извор A1on За повеќе детали тука…

РЕКЛАМА
- Реклами -