17.4 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Во Прилеп не се убиени никакви штркови, сликата не е од Македонија...

Во Прилеп не се убиени никакви штркови, сликата не е од Македонија и е стара неколку години !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи беше објавена форографија од убиени штркови во ”Прилеп” при што повторно во заблуда ги доведе корисниците на социјалните мрежи.

Овие прекрасни птици доаѓаа на пролет во прилепско, посебно во селото Мало Коњари и се вистинка атракција, стоеше во натписот на фотографијата, а во коментари пишувани се само клетви и вулгарни зборови..Нема достапен описНема достапен описНема достапен описНема достапен описНема достапен опис

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -