22.8 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Д-р Беќаровски: Мене ме учеа здраво лице треба да носи скафандер, ако...

Д-р Беќаровски: Мене ме учеа здраво лице треба да носи скафандер, ако сите облечеме ќе личиме на вселенска нстаница.

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако денеска во Собранието, пратениците на владејачката коалиција, Бисера Костадиновска Стојчевска од СДСМ и Мирослав Богдановски од ДОМ и покрај тоа што се заразени од ковид-19 дојдоа во Собранието за да гласаат облечени во скафандер, реагираше и доктор Нико Беќаровски.

Мене ме учеа дека медицинскиот скафандер служи здраво лице безбедно да влезе и излезе од контаминирана средина.

Денес дознав дека можел да служи и контаминирано лице да шета низ здрава средина.

РЕКЛАМА

Замислете утре преку 20.000 да се рашетаат низ градов, ќе личиме на вселенска станица, напиша доктрот на својот профил.

- Реклами -