17.4 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Свет Уште една трагична вест во светот: Почина синот на легендарниот кошаркар Скоти...

Уште една трагична вест во светот: Почина синот на легендарниот кошаркар Скоти Пипен.

Translate (Eng):[gtranslate]

Антрон Пипен, најстариот син на легендата на НБА лигата, Скоти Пипен, почина во 33. година од животот. Антрон имал здравствени проблеми, поточно имал астма, но засега не е познато дали тоа е причината за смртта на Антрон, пишува слободен печат

„Скршен сум бидејќи вчера се збогував со својот првороден син. Двајцата ја делевме љубовта кон кошарката и имавме многу бројни разговори. Антрон патеше од хронична астма и верувам дека би стигнал во НБА доколку ги немаше тие проблеми. Никогаш не дозволуваше тоа премногу да го погоди и многу сум горд во тоа во каков човек израсна. Прекрасна душа замина прерано. Те сакам сине. Почивај во мир додека не се сретнеме повторно“, напиша Пипен со социјалните мрежи.

РЕКЛАМА
- Реклами -