И на музичарите не им е лесно: Корона-забава во БиХ заврши со истрели од митралез

На видеото кое кружи на социјалните мрежи, може да се видите забава, музиката во живо се додека во еден момент во просторијата не влезе млад човек во црна облека и извика: „Исклучете ја музиката“.

Во рацете има и митралез, а веднаш по влегувањето во просторијата започнува да пука. Тука завршува снимката.

Истиот портал пренесува дека од полицијата потврдиле оти човекот е уапсен и дека никој не е повреден во инцидентот

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here