17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Свет И на музичарите не им е лесно: Корона-забава во БиХ заврши со...

И на музичарите не им е лесно: Корона-забава во БиХ заврши со истрели од митралез

Translate (Eng):[gtranslate]

На видеото кое кружи на социјалните мрежи, може да се видите забава, музиката во живо се додека во еден момент во просторијата не влезе млад човек во црна облека и извика: „Исклучете ја музиката“.

Во рацете има и митралез, а веднаш по влегувањето во просторијата започнува да пука. Тука завршува снимката.

Истиот портал пренесува дека од полицијата потврдиле оти човекот е уапсен и дека никој не е повреден во инцидентот

РЕКЛАМА
- Реклами -