22.8 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Филипче: Следната недела ќе ви соопштиме дали ќе има полициски час за...

Филипче: Следната недела ќе ви соопштиме дали ќе има полициски час за Велигден

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното гостување во Тема на денот на Сител Телевизија изјави дека наредната недела ќе се одлучува дали ќе има нови мерки за претстојните празници.

-Следната недела ќе одлучиме дали ќе има полициски час и рестриктивни мерки за време на претстојните верски празници. Тоа ќе зависи од бројот на нови случаи и притисокот за прием на пациенти кон болниците во следниот период, рече Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -