24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Апел за помош за 12 годишно девојче кое боледува од тумор на...

Апел за помош за 12 годишно девојче кое боледува од тумор на малиот мозок

Translate (Eng):[gtranslate]

АПЕЛ ЗА ПОМОШ :Драги пријатели, девојчето што е на сликата боледува од тумор на малиот мозок и има само 12 години. Девојчето заедно со семејството живеат во едно трошно куќиче во с.Трубарево кое едвај има покрив. Родителите не се вработени затоа што нашата држава ги смета за неспособни.Јас со моите родители им помагаме колку што сме во можност ама не е доволно за да живеат од ден за ден. Ќе ве замолам сите да го споделите овој пост за да можеме да допреме до институциите за помош и за лекување!!!!
Можно е да е слика од 1 лице, стоење и надворМожно е да е слика од 1 лице и внатре

 

 

РЕКЛАМА

 

 

 

 

- Реклами -