7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Инспектор од Државниот инспекторат приведен во полициска станица- Барал поткуп?!!

Инспектор од Државниот инспекторат приведен во полициска станица- Барал поткуп?!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Попладнево во Кичево приведен инспектор од Државниот инспекторат за животна средина, под сомнение дека примал поткуп, јавува дописникот ТВ21.

Полицијата го привела инспекторот кој според наши информации е од Тетово,а уапсен е во Кичево.

Наводно земал поткуп од 200 евра, пари кои претходно биле обработени од полицијата. Според информации за на ТВ21 при апсењето му биле пронајдени околу 4000 евра.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -