25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Мајката на Иле, Снежана: Каде си сине мој, 3 недели ни трага...

Мајката на Иле, Снежана: Каде си сине мој, 3 недели ни трага ни глас од тебе, јавими се да ти го чујам гласот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Три недели се трага по 30-годишниот Илија Лазаревиќ од Демир Капија кој во петокот околу 15.45 часот заминал од својот дом и оттогаш му се губи секаков траг.

-Мајката се вратила од работа во петокот, Илија се напил кафе, рече дека ќе излезе малку да прошета. Му реков дека наскоро ќе биде готов ручекот, ми кажа дека ќе руча кога ќе се врати. Од тогаш нема ников глас од моето дете – вели очајната мајка…..

Појаснува дека Илија со себе носел мобилен телефон, неколку часа откако излегол му ѕвонела, но не и одговорил на повиците. Сега веќе и мобилниот телефон му бил исклучен.

РЕКЛАМА

Мајката на Иле и денес со трогателен статус: Каде си сине мој, 3 недели ни трага ни глас од тебе, јавими се да ти го чујам гласот.

- Реклами -