21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМајката на Иле, Снежана: Каде си сине мој, 3 недели ни трага...

Мајката на Иле, Снежана: Каде си сине мој, 3 недели ни трага ни глас од тебе, јавими се да ти го чујам гласот.

Три недели се трага по 30-годишниот Илија Лазаревиќ од Демир Капија кој во петокот околу 15.45 часот заминал од својот дом и оттогаш му се губи секаков траг.

-Мајката се вратила од работа во петокот, Илија се напил кафе, рече дека ќе излезе малку да прошета. Му реков дека наскоро ќе биде готов ручекот, ми кажа дека ќе руча кога ќе се врати. Од тогаш нема ников глас од моето дете – вели очајната мајка…..

Појаснува дека Илија со себе носел мобилен телефон, неколку часа откако излегол му ѕвонела, но не и одговорил на повиците. Сега веќе и мобилниот телефон му бил исклучен.

Мајката на Иле и денес со трогателен статус: Каде си сине мој, 3 недели ни трага ни глас од тебе, јавими се да ти го чујам гласот.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...