12.7 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Неуспешен обид за бегство од Македонската полиција во Гостивар. (Видео)

Неуспешен обид за бегство од Македонската полиција во Гостивар. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Полициски службеници од Гостивар денес сопреле ПМВ возило Форд. Откако на лицето кое управувало со возилото побарани му биле патни исправи (возачка и сообраќајна дозвола) тој се обидел да му побегне, при што за малку ќе настрадаше полицискиот службеник. За повеќе детали очекувајте во текот на утрешниот ден.

РЕКЛАМА
- Реклами -