24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Стојко Пауновски по разрешувањето: Простете им не знаат што прават

Стојко Пауновски по разрешувањето: Простете им не знаат што прават

Translate (Eng):[gtranslate]

Веќе ексдиректорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски по разрешувањето од функцијата изјави дека одлуката на Владата за него била очекувана..

– Ова за мене беше очекувано, можам само во духот на празниците да порачам: Простете им, не знаат што прават. Криво ми е што само меѓу мене и премиерот немало никаков конфликт ако имало конфликт, бил со шефот на кабинетот на вице-премиерот Груби околу распределбата на рамковните вработувања – изјави Пауновски за Телма.

РЕКЛАМА
- Реклами -