7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Додека Шилегов сведочел за 27 април, осудените ги поздравил со зборовите ''За...

Додека Шилегов сведочел за 27 април, осудените ги поздравил со зборовите ”За многу години”

Translate (Eng):[gtranslate]

Оперскиот пејач и еден од водачите на движењето „За заедничка Македонија“, Игор Дурловски, на својот профил на Фејсбук објави дека актуелниот скопски градоначалник Петре Шилегов како сведок на рочиштето за упадот во Собранието на 27 април 2017 им посакал долгогодишна казна затвор.

– Да потсетам на една мала пикантерија од сведочењето на “гратскиот татко” за случувањата од 27ми Април. На заминување од судница, на нас обвинетите за „тероризам“ ни порача “За многу години”, напиша поранешниот пратеник на „Фејсбук“.

Шилегов при нападот на Собранието беше пратеник, додека Дурловски беше ослободен од вина.

РЕКЛАМА
- Реклами -