17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија (Фото) Таткото на 3aeв се искара на Фејзбук со Бранко Героски

(Фото) Таткото на 3aeв се искара на Фејзбук со Бранко Героски

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинарот Бранко Героски на својот фејсбук објави коментар на таткото на Заев, Панче Заев.

Еве, вака на мој пост коментира г-н Панче Заев, татко на премиерот Зоран Заев. Го замолив г-н Панче Заев да развие свесност за својата позиција, да размисли кој овде навистина се глупира и да си го повлече коментарот. Во спротивно, ќе го рапортирам и ќе побарам итна реакција на Сервисот за проверка на факти на Метаморфозис, кој е официјален партнер на Фејсбук.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -