19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Забава ''После Лиде и пејачката Сани напиша дека го сака министерот Венко Филипче''

”После Лиде и пејачката Сани напиша дека го сака министерот Венко Филипче”

Translate (Eng):[gtranslate]

Крешник Бектеши, министерот за економија денеска кажа дека можно е рестораните за свадби и свечености да почнат да работат кон крајот на мај, но дополни дека тоа ќе се случи доколку Комисијата за заразни болести утврди дека бројот на заразени со корона вирусот се намалува.

„Секоја недела носиме полабави мерки во однос на рестриктивните мерки до сега и тие се предложени од Комисијата“, рече Бектеши, одговарајќи на новинарско прашање…

Меѓутоа, тој не дополни на кој начин би работеле рестораните за свадби и дали е изработен посебен протокол за нив, но на оваа вест најмногу се израдуваа музичарите во Македонија која една од нив е и пејачката Сања Сани Гроздановска..

РЕКЛАМА

Таа денес се огласи на својот профил на фејсбук каде што сподели статус во кој што вели:

-Почнаа со букирање свадби, ајде аирлија, Венко те сакам.

- Реклами -