29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаВе молиме за помош: Тони Илијевски има само 38 години, татко на...

Ве молиме за помош: Тони Илијевски има само 38 години, татко на две малолетни дечиња.

Ве молиме за ПОМОШ за ТОНИ ИЛИЈЕВСКИ кој има само 38 год. и две малолетни дечиња.
Поради изненадна влошена состојба од Ковид-19 итно беше префрлен на лекување во Болница Систина.
Моментално е во тешка здравствена состојба со 24 часовна кислородна подршка веќе 6 дена, комплетно оштетено едно белодробно крило, додека другото е во добра состојба само една третина.
Ќе Ве замолиме кои колку може и сака да донира на следнава сметка:
250-0140007013-33 Шпаркасе Банка
Ул. Димче Димовски -Кокошарчето бр 5
Име :Тони Илијевски
и да му помогнеме на Тони.
Однапред Ви благодариме ♥️

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...